در حال بارگذاری ...
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • انتخاب عینک ورزشی و رنگ لنزها
انتخاب عینک ورزشی و رنگ لنزها

موارد زیر معیارهای کلیدی در انتخاب عینک آفتابی / عینک ورزشی است:

  • به منظور محافظت از چشم در برابر وزش باد ، باران و اشعه ماوراء بنفش مضر ، سبک خاصی از عینکها را انتخاب کنید.
  • قاب های سبک برای راحتی در استفاده
  • برای جلوگیری از صدمات چشم مرتبط با ورزش لنزهای مقاوم پلی کربنات و نشکن (shatterproof) نیاز است.
  • گزینه انتخاب رنگ های مختلف لنز تعیین کننده و مهم است.

شایان ذکر است بخش عمده ای از عینک های تولیدی در سبک های ورزشی (مناسب برای تفریح و سرگرمی) لنز خاکستری دارند. رنگ خاکستری کمی نور را تقلیل میدهد ولی کنتراست لازم را ایجاد نمی کند. در حوزه عینکهای ورزشی سایر رنگ های لنز مانند قهوه ای ، کهربا ، گل رز ، زرد و نارنجی موجود خواهد بود که همگی باعث افزایش کنتراست می شوند. یک ویژگی مورد نظر برای اکثر ورزش ها مانند ماهیگیری ، تنیس ، تیراندازی ، گلف و اسکی.

بیشتر عینک های آفتابی سبک ورزشی از پلی کربنات به عنوان ماده لنز استفاده می کنند زیرا 20 برابر مقاومتر از شیشه در برابر ضربه و 3 برابر سبک تر از آن است.

موارد دیگری که باید به آنها فکر کنید:

رنگ ها و تراکم لنز:

انتخاب رنگ لنز به نور ، رنگ پس زمینه و ورزشی که از آنها استفاده خواهد شد بستگی دارد به عنوان مثال تیراندازان هدف های پروازی از رنگ های مختلف لنز برای کمک به دیدن رنگ های مختلف هدف استفاده می کند.

سبک یا استایل فریم:

انتخاب استایل یک ارجحیت شخصی و بسته به سلایق شما می باشد.

در شرایط پرتابش نور و مکانهایی که انعکاس شدید نور دارند مانند ماهیگیری در آب و اسکی قابل استفاده از یا خیر؟

در این محیط ها لنزهای Polarized و Category 4 (Category 4 – Dark Grey & Dark Brown) می تواند مدنظر قرار بگیرد.

سبک های مردانه ، زنانه و Unisex (مناسب برای آقایان و خانم ها)

به عنوان بخشی از توضیحات مربوط به هر مدل ، می توان بیان کرد که آیا این سبک به طور عمده مناسب آقایان ، مناسب بانوان یا در هر دو جنس قابل استفاده است. البته قاعده و قانون کلی برای تشخیص وجود ندارد ولی بیشتر عینک آفتابی ورزشی با ظاهر و سبک بسته بندی ورزشی و تفریحی Unisex هستند.

کاربرد رنگ لنزها در عینک های ورزشی و آفتابی

خاکستری

محبوب ترین رنگ لنز. همه نور را به یک اندازه کاهش می دهد ، باعث افزایش کنتراست یا تغییر رنگ اشیاء نمی شود و بهترین استفاده در هوای روشن و آفتابی است.

دود

"دود" رنگ لنز است که معمولاً بعنوان رنگ پایه روی لنزها استفاده می شود. شبیه خاکستری است اما می تواند یک حاله ای از رنگ قهوه ای یا آبی داشته باشد.

کهربایی و قهوه ای

رنگهای رایج که کنتراست را افزایش می دهد (زمینه بینایی واضح تر به نظر می رسد) ، ظاهری گرم ارائه می دهند و در جایی که تشخیص دادن فواصل مهم است خوب کار می کنند (مانند گلف). برای اکثر شرایط آب و هوایی و نور مناسب هستند.

زرد

یک رنگ تقویت کننده نور - مناسب برای دید کم ، شرایط تاریک ، مبهم و ابری. تضاد استثنایی و درک عمق پیشرفته ای را ارائه می دهد. در شرایط شدید آفتاب یا تابش نور مناسب نیست.

شفاف

برای محافظت از چشم در برابر ضربه ، گرد و غبار ، گرد و غبار یا سایش.

سبز (همچنین به آن G15 گفته می شود)

لنزهای Green / G15 اولین بار توسط Ray-Ban محبوبیت پیدا کرد و در عینک آفتابی خلبانی کلاسیک استفاده می شود. این رنگ داری تن آرامش بخش است همچنین کنتراست را افزایش می دهد . اغلب با خاکستری ترکیب می شود. لنزهای خاکستری سبز (grey-green lens ) جایگزین مناسبی برای خاکستری ساده برای شرایط آفتاب روشن است.

آبی

بیشتر بعنوان یک رنگ Fashion مدنظر قرار می گیرد اما با تأکید بر رنگ زرد دارد بسیار مفید برای تنیسورها (توپ زرد) و علاقه مندان به تیراندازی با کمان (گاو زرد / طلایی) می باشد.

رنگ بنفش

بنفش در بین علاقه مندان به تیراندازی اهدف متحرک بسیار پر طرفدار است. این پس زمینه سبز (مانند درختان) را کمرنگ می کند و به کاربر کمک می کند تا در برابر هر زمینه تاریک ، هدف های سیاه ، سفید ، نارنجی یا صورتی را بهتر ببیند. این یک رنگ همه جانبه مناسب برای شرایط متغیر نور است. گلف بازها نیز ممکن است از پوشیدن لنزهای بنفش بهره مند شوند.

دسته بندی ها
عینک
ساعت